Lihtsad nipid kuidas muuta jalanõude ja riiete puhastamine muretuks

Naturaalne jalanõude ja riiete puhastamine ning hooldus GoGoNano Clean

Uute esemete ostu puhul on meil alati hea meel, et saame pikalt nautida jalanõusid, riideid või aksessuaare. Need teevad meie elu meeldivamaks ja mitmekesisemaks. Aga loomulikult on üks korralik jalanõude paar või ülerõivas meile eluks vajalikud esemed, ilma milleta meie kliimas hästi hakkama ei saa.

Kvaliteetsed ja lemmikuks kujunenud esemed vajavad aga ka kvaliteetset hooldust ja puhastamine on ülioluline, et nende hea väljanägemine saaks meile pikalt rõõmu valmistada, ning tore oleks ju selle juures, kui hoiaksime kokku aega ja raha.

Sageli aga võib tekitada raskusi tänapäeva poelettidel pakutavate hooldusvahendite rohkus. Erinevatele materjalidele pakutakse nii puhastus, niisutus kui ka veekindluse tagamiseks vahendeid. Sageli on need aga kahjuliku mõjuga meie hingamisteedele ja meie keskkonnale, tekitades erinevaid haigusi ja luues ebatervisliku keskkonna. Mida siis valida, miks ja millal kasutada, milliste materjalide puhul.

Eestist päritGoGoNano tooted on just mõeldud hoolitsema sinu jalanõude, riiete, kottide, matkavarustuse ja muude kaitset vajavate esemete eest, samal ajal hoides sinu ja su lähedaste tervist ja andes suure panuse keskkonda, sest GoGoNano kaitsevahendid on 100% naturaalsed ja biolagunevad.

Mõned lihtsad juhised, sest lihtsuses peitub jõud, ka materjalide puhastamises:

Nahast ja kunstnahast jalanõude, kottide ja muude esemete puhastamine

Nahkmaterjali puhastamine on alati tundunud üks vastutusrikas ülesanne, sest nii kaunis materjal peab peale hooldust saama ju veel kaunimaks ja seda ei ole soovitav tugevate vahenditega ega jõuliste võtetega puhastada vaid ikka õrnalt ja teadlikult. 

 • Võta vett ja paar tilka GoGoNano Clean konsentraati. See tagab teile suurepärase sügavpuhastuse, lisab värvidele sära, hoiab tumedad toonid tumedatena ja teeb valge valgemaks, eemaldab talvel libedusetõrjeks teedele pandud soola tekitatud plekid jalanõudelt jne. Võid kasutada ka GoGoNano Fresh jalanõude värskendajat, see eemaldab ebameeldivad lõhnad: higi, looma või suitsu lõhnad tänu selles sisalduvatele baktereid hävitavatele proobiotikumidele. 
 • Kasuta spetsiaalset õrna harja või pehmet lappi mustuse ja plekkide eemaldamiseks.
 • Pane jalanõud sooja õhuga tuppa kuivama.
 • Kanna peale nahale mõeldud kaitsekreem, mis hoiab nahka kuivamast ja pragunemast.
 • Pehme või villase lapiga õõru pinnad läikima.
 • Viimasena kanna peale tekstiili- ja nahakaitsevahend GoGoNano Stay Dry.

Pea meeles! Kindlasti tee oma jalanõudele, kottidele, jakkidele ja muudele nahast ja kunstnahast esemetele esimene hooldus GoGoNano Stay Dry kaitsevahendiga kohe peale ostmist, et tagada nende kauakestev hea vastupidavus ja välimus. Kaitse on efektiivne ja kestab GoGoNano Stay Dry kasutades lausa kuni 18 kuud. Soovitame olenevalt kasutuskoormusest kaitsevahendiga jalanõud üle töödelda minimaalselt 2 korda aastas.

Tekstiilist jalanõude ja muude esemete puhastamine

Nii siis, enamasti on sul vaja lihtsaid vahendeid: majapidamispaberit, sooja vett, puhastuslappi või pehmet harja ja meeldivalt lõhnavat GoGoNano Clean konsentraati.

 • 1. Esmalt alusta sellest, et puhastad majapidamispaberiga pinnad suuremast mustusest, prahist ja porist. Näiteks jalanõud, mille külge võib olla kinnitunud puulehekesi, nätse või on nende küljes kuivanud mulda ja liiva, vajavad kindlasti eelnevat puhastust.
 • 2. Edasi valmista endale väikse koguse veega ja paari tilga GoGoNano Clean konsentraadiga puhastusvedelik.
 • 3. Nüüd võta endale abiks meie pehme seakarvast harjastega hari või lapp ja hakka vähehaaval edasi liikudes pesuvedeliku ja harjaga või lapiga pinda puhastama. Pea meeles, et sa liigselt kõike üle ei ujutaks. Eriti jalanõud, mille valmistamisel on kasutatud detailide ühendamisel liimi, sest liigne vesi lihtsalt leotab liimi lahti ja kasu asemel tekitad hoopis kahju.
 • 4. Tugevate plekkide puhul kanna 1-2 tilka GoGoNano Clean konsentraati otse harjale või lapile ja puhasta plekk seda kergelt hõõrudes.
 • 5. Vajadusel eemalda liigne pesuaine majapidamispaberi või mikrokiudlapi ja puhta vee abil. Jällegi, ära satu hoogu vee kasutamisega, pinnad ei vaja liigset vett!
 • 6. Lõpetuseks patsuta kuiva majapidamispaberiga või mikrokiudlapiga pinnad kuivaks ja lase vajadusel soojas järel kuivada.
 • 7. Kanna peale GoGoNano Protect või GoGoNano Stay Dry kaitsevahend.

Nubuk, veluur ja seemisnahkade hooldus

Need pealispinnalt õrnalt karedad või rahvaseas tuntud kui tagurpidi pööratud nahad on eriti pretensioonikad, sest imavad üli kergesti niiskust ja ka mustust enda sisse. Selle kartuses on nii mõnigi jätnud kaunid jalanõud või riided ostmata. Aga asjata, tänapäeval ei ole selleks enam põhjust.

GoGoNano toodetega saad kaitsta kõiki neid materjale vee ning mustuse eest juba enne esmast kandmist. Kaitse on väga efektiivne ja kestab GoGoNano Protect abil vähemalt kolm nädalat kuni 6 kuud. Kaitsevahendi kandmise järel lase esemetel kuivada. Välimust aitab parandada ka harjaga (näiteks veluuriharjaga) pinna üle töötlemine, mis jätab karedad pinnad eriti kauniks.

Kui aga nubuk, veluur või seemis vajab põhjalikumat puhastust siis:

 • 1. Kasuta esmalt kuivpuhastust, spetsiaalse pehme harjaga mustust maha hõõrudes. 
 • 2. Rasvaplekkide puhul võid kasutada talki, mida raputa plekile, hõõru õrnalt sisse ja oota 2-3 tundi ning seejärel puhasta pehme harjaga või kuiva majapidamispaberiga või veel parem kasuta GoGoNano Clean puhastusvahendi ja vähese vee segu, mis mõjub kiiresti, on 100% loodussõbralik ja ohutu.
 • 3. Vajadusel eemalda pehme kuiva lapiga liigne pesuaine.
 • 4. Lase materjalil kuivada toasoojuses (ära kasuta kiiret ja kuuma õhku, mis võib materjali liigselt kuivatada).
 • 5. Kanna peale GoGoNano Protect kaitsevahend, lase täielikult kuivada soojas toas.
 • 6. Harja spetsiaalse harjaga ja naudi kaunist välimust.

Nöör ja korkmaterjali puhastamine

Omaette muret võivad valmistada nöör või kork taldadega jalanõud ning nöör punutisega kotid/korvid, sest näib, et nende kohta ei sobi ükski varasem soovitus. Siiski saab ka neid materjale edukalt puhastada

Kui aga nubuk, veluur või seemis vajab põhjalikumat puhastust siis:

 • 1. Võta veidikene sooja vett ja 1-2 tilka GoGoNano Clean naturaalset ja loodussõbralikku puhastuskonsentraati.
 • 2. Pehme harjaga kanna pesuainet õrnalt pindadele. Nöörmaterjali puhul jälgi, et sa liiga hoogsalt ei puhasta, ja et nöör kuskilt narmendama ei hakkaks.
 • 3. Liigne puhastusaine eemalda puhta vee ja lapiga.
 • 4. Kuivata pinnad patsutades majapidamispaberiga või kuiva lapiga.
 • 5. Jäta toasooja õhu kätte järelkuivama.

Spordijalanõude puhastus

Spordijalanõud ei ole enam ammu ainult sportimiseks. Neid kantakse vabal ajal, tööl käies ja kõikjal, kus on oluline mugavus. Seetõttu puutuvad enamus meist spordijalanõudega igapäevaselt kokku. Aktiivne kasutamine nõuab ka pidevat puhastamist. Paar nippi ka nende jaoks:
Kui võimalik, siis väldi jalanõude pesemist pesumasinaga! Selle asemel pese neid käsitsi GoGoNano Clean pesuainega ja kasuta sisemiseks värskendamiseks GoGoNano Fresh jalanõude värskendajat, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad momentselt.

Kui aga nubuk, veluur või seemis vajab põhjalikumat puhastust siis:

 • 1. Tee tassitäiest soojast veest ja paarist tilgast GoGoNano Clean puhastusvahendist puhastussegu.
 • 2. Võta sisetallad välja ja nöörid küljest ning pese need eraldi pesuainega.
 • 3. Seejärel kanna puhastusaine svammiga, pehme harja või lapiga hõõrudes jalanõu pindadele.
 • 4. Vajadusel loputa puhta vee ja lapiga.
 • 5. Kuivata toasoojas õhurikkas ruumis. Mitte mingil juhul ära kuivata neid liiga kuumas kohas ega radiaatoril! Liigne kuumus võib deformeerida jalanõusid.
 • 6. Viimaseks kanna peale GoGoNano Protect või GoGoNano Stay Dry kaitsevahend. Lase kuivada.

Ole tark ja kanna alati kõikidele pindadele ka GoGoNano Protect või GoGoNano Stay Dry kaitsevahendit, mis ei lase mustusel kinnituda ega vihmaveel materjali sisse imbuda ning kaitseb riideid päikese käes pleekimise eest. Sa oled puhastamisest pikaks ajaks prii, oled oma aja peremees, hoiad raha kokku ja kõigele lisaks kaitsed oma enda ja lähedaste tervist ning keskkonda.

Olgu sul tegemist mistahes materjaliga, siis kasuta GoGoNano innovatiivseid puhastus-ja kaitsevahendeid, sest nendega on raske eksida. Samaaegselt pikendad tunduvalt kõikide esemete, jalanõude, kottide, jakkide ja paljude muude materjalide eluiga. 

Ole hoolas jälgima, et kõik sinu hooldatavad materjalid kuivaks toasoojas ruumis, sest ükski materjal ei talu liigset kuumust. Samuti ei talu enamus materjale ka liigset niiskust. Sageli piisab pesuaine õrnast pealekandmisest ja vähesest harjamisest. 

GoGoNano on ülemaailmselt tunnustatud usaldusväärne ja jätkusuutlik kaubamärk, mis pakub kõrgkvaliteetseid nano pinnakaitsevahendeid igapäevaste esemete kaitsmiseks.

Sinu parema kogemuse tagamiseks kasutame sellel lehel küpsiseid. Külastades lehekülge nõustud küpsiste kasutamistingimustega.